Strona główna---->O nas

O NAS

                         www.uop12lat.republika.pl jest pierwszą w Polsce niezależną, profesjonalną, tematyczną stroną internetową, poświęconą służbom specjalnym III Rzeczpospolitej. Prezentuje ona obiektywną i pełną faktografię na temat minionych oraz aktualnych wydarzeń w sektorze bezpieczeństwa państwa, opatrując ją fachowym komentarzem, umożliwiającym odbiorcy właściwe zrozumienie obserwowanych zjawisk i procesów.

                  Inauguracja strony nastąpiła w dniu 11 listopada 2002 roku. Na dzień ten przypada Narodowe Święto Niepodległości, a zarazem święto Urzędu Ochrony Państwa – najlepszej ze służb specjalnych państw byłego bloku komunistycznego -  zlikwidowanego w 2002 roku przez rząd SLD-UOP-PSL pod hasłem reformy służb specjalnych. Celem naszej działalności jest dostarczenie rzetelnej wiedzy o UOP oraz ukazanie genezy, okoliczności oraz osób odpowiedzialnych za jego likwidację. Dzisiaj nie ulega już wątpliwości, że  padł on ofiarą SLD oraz związanych z nim funkcjonariuszy byłej Służby Bezpieczeństwa. Będziemy także zapewniać stały serwis informacyjny na temat rzeczywistości w „zreformowanych” służbach specjalnych, tak, aby obecni ich dysponenci mieli świadomość, że uważnie się im przyglądamy, a każdy zainteresowany mógł przekonać się samodzielnie, jak w praktyce wygląda realizacja przedwyborczych haseł w dziedzinie bezpieczeństwa państwa.

                  Koncepcja strony bazuje na pomyśle grupy byłych funkcjonariuszy UOP, którzy pod tym samym adresem internetowym, w lipcu i sierpniu, zamieszczali w internecie informacje i komentarze na temat odbywających się w służbach specjalnych czystek personalnych. W związku z wyczerpaniem się przewidzianej wówczas formuły oraz faktycznym zaprzestaniem działalności, inicjatywa została przejęta od jej twórców i poddana gruntownej przebudowie. Obecny zespól redakcyjny tworzą wysokiej klasy specjaliści w dziedzinie służb specjalnych, dysponujący bogatym doświadczeniem i unikatowymi kwalifikacjami zawodowymi, wynikającymi z wielu lat służby na różnych stanowiskach w strukturach bezpieczeństwa państwa III RP. Stanowią oni gwarancję wiarygodności i rzetelności dostarczanej wiedzy oraz wysokiego profesjonalizmu prezentowanych komentarzy.

                                Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy zyskają uznanie czytelników, przybliżając im, tę jakże intrygującą, a zarazem ważną dla państwa polskiego, problematykę. Liczymy także, że prezentowane przez nas materiały okażą się przydatne osobom, które zajmują się nią w bieżącej działalności, dostarczając im niezależną wiedzę i kompetentne opinie. Mając nadzieję na owocną współpracę ze wszystkimi, których problematyka ta interesuje, prosimy o nadsyłanie wszelkich uwag i komentarzy na temat naszej działalności, na adres e-mail zamieszczony poniżej oraz na stronie głównej.